KONST / Litografier / Färglitografi 13372090
nr 1337 2090
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 27/85. Motivet: 45x57cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:13:34
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes